Mniej oczywiste typy mebli w Twojej łazience

meble łazienkowe

Wiele osób pochodzi do wyposażenia swojej łazienki w szablony sposób. Na ogół jest w niej niewiele mebli. Pytanie brzmi: dlaczego? Gdzieś trzeba przecież pomieścić ręczniki, kosmetyki, akcesoria łazienkowe. Nie trzeba ich trzymać w drugim pokoju bądź pudełkach ustawionych pośpiesznie na pralce. Okazuje się, że nawet łazienki niewielkich rozmiarów mogą pomieścić dodatkowy mebel. Podpowiadamy, po jakie meble można sięgnąć i wyjaśniamy, dlaczego warto.

Półki i komody łazienkowe

W łazience warto zagwarantować sobie przestrzeń na przechowywanie kosmetyków, środków do prania i sprzątania czy chociażby papieru toaletowego. Z estetycznych względów, lepiej te przedmioty ukryć przed wzrokiem innych osób. Pomagają w tym półki, szuflady i komody łazienkowe. Co ciekawe, szuflady można ulokować pod umywalką, dzięki czemu maksymalnie wykorzystuje się niewielką przestrzeń. Komody polecane są do większych łazienek. Dają one dużo wolnej przestrzeni do zagospodarowania, można w nich schować ręczniki czy szlafroki. Jednocześnie będą one zawsze pod ręką. Komody są proste w formie, będą elegancko się prezentować. Na ich blacie umieścić można świeczki zapachowe lub kwiaty.

Słupek nad pralkę

Słupek nad pralkę to idealne rozwiązanie dla małych łazienek, choć nie tylko. Niewiele osób ma pomysł, by zagospodarować przestrzeń nad pralką. Odpowiedni słupek będzie zawierał półki i szafy, gdzie przechowywać można środki do prania. Wszystko jest więc pod ręką, a jednocześnie estetycznie się prezentuje. Niestety, nie jest to popularny typ mebla, niełatwo go kupić. Słupki nad pralkę dostępne są m.in. w sklepie internetowym MEBLE AKORD.

Szafki wiszące

Szafki wiszące zapewniają szybki dostęp do kosmetyków i środków higienicznych, a jednocześnie nie zajmują wiele miejsca. Można je zamontować w dowolnym miejscu, najczęściej są jednak ulokowane nad umywalką, przy której wykonuje się większość czynności pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Warto zdecydować się na szafkę z lustrem – wówczas spełnia ona dwie funkcje: pozwala na wykonywanie poszczególnych czynności, a jednocześnie przechowuje akcesoria i kosmetyki potrzebne do ich wykonania.

Łazienka to miejsce, które powinno być komfortowe i funkcjonalne. Warto zadbać o to, by znalazło się w niej odpowiednio dużo przestrzeni do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, kosmetyków i akcesoriów. Estetycznie ulokowane rzeczy będą zawsze w zasięgu ręki, a jednocześnie w łazience panować będzie porządek i ład, tak ważny dla dobrego samopoczucia i relaksu.