Mieszkanie w Krakowie

W Krakowie z roku na rok przybywa mieszkańców. Wbrew pozorom nie są to tylko studenci przyjeżdżający do miasta Królów, aby zdobywać wykształcenie na tutejszych uczelniach. Dużą część nowych mieszkańców stanowią osoby w wieku około 30 lat, które wybierają to miasto jako docelowe miejsce do założenia rodziny i życia na stałe.

Krakow Skyline

Podejmując decyzję o przeniesieniu się do Krakowa, bardzo często musimy zdecydować, gdzie kupić lub wynająć mieszkanie. Wtedy zaczynamy rozważać różne lokalizacje i sprawdzać, w których dzielnicach mieszka się najlepiej. Zwracamy uwagę nie tylko na ceny mieszkań, ale także inne kwestie mające wpływ na komfort naszego codziennego życia.

W jakiej krakowskiej dzielnicy warto kupować mieszkania?

Jedną z najbardziej polecanych dzielnic są Grzegórzki. Za nimi przemawia przede wszystkim lokalizacja, ponieważ są położone w sąsiedztwie Rynku i Wisły. Na Rynku toczy się życie rozrywkowe, jest wiele bardzo dobrych restauracji i sklepów z odzieżą najlepszych marek. Tutaj organizuje się różne imprezy plenerowe, o których mówi cała Polska. Podobne zalety mają Bulwary Wiślane, które stanowią klimatyczne miejsce na codzienne spacery czy jazdę na rowerze. Na rzece znajdują się barki, które spełniają rolę restauracji i barów.

Z Grzegórzek jest bardzo blisko do największych biurowców, w których można otrzymać satysfakcjonującą posadę, dlatego tak wielu pracowników decyduje się zamieszkać w tej dzielnicy, która zapewnia szybki dojazd do miejsca pracy. Dodatkowo nie brakuje tutaj galerii handlowych i dobrych połączeń komunikacyjnych z innymi częściami Krakowa – zarówno autobusowych, jak i tramwajowych. Zaletą mieszkania na Grzegórzkach jest także łatwy i szybki dojazd do najbardziej polecanych klubów muzycznych, dzięki czemu powrót do domu po imprezie taksówką będzie praktycznie nieodczuwalny dla naszego portfela.

Grzegórzki – idealne miejsce dla rodziny

Dodatkową zaletą tej dzielnicy jest to, że mieszkając tutaj mamy do dyspozycji wiele parków i placów zabaw. Nie brakuje tu również państwowych żłobków i przedszkoli oraz szkół podstawowych z bardzo dobrą renomą. Są różne przychodnie i szpitale oraz wiele prywatnych gabinetów lekarskich, czyli jednym słowem wszystko to, co jest istotne dla rodziców małych dzieci.

Dostępność do sklepów spożywczych

Choć zazwyczaj osoby mieszkające w dzielnicy Grzegórzki robią większe zakupy w galeriach i hipermarketach, to nie brakuje tutaj małych prywatnych sklepików, piekarni i masarni. Są też punkty usługowe, w których można zarówno zamówić bukiet kwiatów, jak i naprawić obuwie czy przerobić sukienkę.

Inną polecaną dzielnicą, która jednak nie znajduje się w Krakowie, jest wieś podkrakowska – Zielonki. Mieści się w okolica Prądnika Białego. Dojazd z Zielonek do centrum Krakowa zajmuje około 20 minut samochodem, a dodatkowo funkcjonuje bardzo dobre połączenie transportem publicznym (autobusami i prywatnymi busami).

Stojąc przed decyzją, w której dzielnicy warto zamieszkać, dobrze jest też się kierować swoim prywatnym odczuciem i wrażeniami. Dzielnica musi nam się po prostu podobać, musimy się w niej dobrze czuć, by każdego dnia z uśmiechem wracać do swojego domu po pracy.

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w Krakowie powinny także przeczytać artykuł: cordiapolska.pl/blog/2017/12/04/kupic-mieszkanie-krakowie-aby-stracic-poradnik-inwestora/. Kupno mieszkania na własność jest jeszcze trudniejszym zadaniem niż wybranie dzielnicy, w której będziemy wynajmować lokum tylko przez jakiś czas.