Nie ma to jak mieszkanie deweloperskie

Zakup własnego mieszkania to marzenie naprawdę wielu Polaków. I żeby osiągnąć swój cel są gotowi na naprawdę wiele poświęceń i wyrzeczeń. Nie ma w tym jednak nic dziwnego.

warsaw-823079_1280
W końcu własne mieszkanie to wolność i niezależność. Czyli coś, czego nie sposób osiągnąć mieszkając nadal z rodzicami czy w wynajmowanym mieszkaniu. Zwłaszcza, że rynek wynajmu w Polsce praktycznie nie istnieje i w ogromnej części przynależy do szarej strefy. Legalny, pewny i stały wynajem to w dzisiejszych czasach raczej wyjątek niż reguła. To wszystko składa się na to, że ludzie z radością się zapożyczają, byle tylko mieć swoje upragnione mieszkanie na własność. A coraz większym wzięciem cieszą się mieszkania deweloperskie. Bycie pierwszym właścicielem to wielki przywilej. Ma się wtedy pewność, że nic nie zostało zatajone i po kilku tygodniach mieszkania nie spotka się niemiłej niespodzianki, o której sprzedający „zapomniał” wspomnieć. Mieszkania z rynku pierwotnego mają też tę zaletę, że cała społeczność skupiona wokół bloku czy osiedla dopiero zaczyna się kształtować. A dużo łatwiej jest zostać częścią społeczności, która dopiero się tworzy, niż wejść w tę, która jest już ustalona od lat. Mieszkania od dewelopera mają też jeszcze jedną bardzo poważną zaletę – bardzo łatwo jest urządzić je pod swój własny gust.

Ważna jest lokalizacja

Nie ma się co oszukiwać. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkania w niektórych lokalizacjach są rozchwytywane, zaś w innych całymi latami nie mogą znaleźć nabywców. Mieszkania w Warszawie zdecydowanie należą do tej pierwszej kategorii. Choć i w samej Warszawie dużo zależy od samej dzielnicy. Wszystko zależy od naprawdę wielu czynników. Jednak do najważniejszych należą:

  • bliskość do centrum,
  • połączenie komunikacyjne z centrum
  • łatwość dojazdu,
  • obecność szkół, przedszkoli, przychodni lekarskich, sklepów i miejsc szeroko pojętej rozrywki i rekreacji w pobliżu nieruchomości,
  • poziom bezrobocia w okolicy, który przekłada się bezpośrednio na możliwość zdobycia dobrze płatnej i stabilnej pracy,
  • dostępność garażu lub duża liczba miejsc parkingowych dla mieszkańców.

Wszystkie te rzeczy są zazwyczaj niezwykle ważne, a powyższa lista przecież w żaden sposób nie jest listą zamkniętą.