Jakie meble wybrać do salonu?

Aranżowanie salonu wymaga od nas nie lada umiejętności oraz kreatywności. Kanapa, fotele, komoda, regał. Prócz tego ozdoby – obrazy, wazy oraz lampy. Duży asortyment elementów! Na który styl się zdecydować? Czy zawierzyć salonom meblowym, oferującym zestawy mebli, lub także wybierać sprzęty indywidualnie oraz samodzielnie?

meble14

Meble do salonu – czy meblościanka może być modna?

Jeżeli meblościanka kojarzy nam się z tym meblem, jaki majestatycznie prężył się ze swoim blaskiem w peerelowskich mieszkaniach, to oznacza, iż nie jesteśmy na bieżąco z kolekcją salonów meblowych. Nowoczesne komplety są fantastyczne, proste oraz funkcjonalne. Mogą być innowacyjne, lecz równie dobrze standardowe – całość zależy zatem od naszej wizji. Gdy zatem nasz salon ma służyć nie tylko jako bawialnia, ale również jako miejsce do gromadzenia rozmaitych przedmiotów, należałoby pomyśleć właśnie nad meblościanką. W jej skład wchodzi zazwyczaj komoda, stół pod telewizor lub szafka RTV i regał, szafka albo kredens. Sprzęty te mogą pomieścić niewątpliwie dużo, i przy tym pięknie wyglądać.

Jaka kanapa do salonu?

Urządzając salon, nie wolno zapomnieć o miejscu do siedzenia, więc kanapie. Kanapa musi się efektownie prezentować, lecz przede wszystkim być wygodna – szczególnie gdy lubimy się na niej od czasu do czasu zdrzemnąć. W ofercie wielu sklepów z meblami znajduje się duży asortyment futerałów na sofy. Gdy zatem chcemy zabezpieczać mebel przed zniszczeniem lub znudził nam się jego wygląd, należałoby zastanowić się nad takim wyjściem. Tym bardziej, iż mamy do dyspozycji dużo odcieni, wzorów oraz zróżnicowanych faktur.

Idealny fotel i podnóżek

Prawdziwy gwóźdź salonowego programu to fotel! Musi być praktyczny a tak zaprojektowany, aby przynosił ulgę kręgosłupowi. Następnym czynnikiem jest niewątpliwie wygląd fotela wypoczynkowego. Fotel – szczególnie ten „nasz”, na jakim wyłącznie my przesiadujemy – winien mieć indywidualny charakter.

Jakie jeszcze meble do salonu?

Gdy nie zależy nam na gromadzeniu różnych rzeczy w salonie, gdyż będzie on służył tylko jako miejsce spotkań oraz relaksu, zrezygnujmy z rozbudowanych, wieloelementowych regałów. Kanapa, stół kawowy, fotele, stolik RTV oraz być może barek – to w zasadzie wszelkie sprzęty, które winny się znaleźć w salonie. Pomyślmy, czy w tym wypadku także zakupić komplet mebli, lub także postawić na większą różnorodność. Teraz łączenie stylów jest jeszcze powszechniejsze. Fotel w stylu francuskim, komoda – w ekspansyjnym lub angielska szafka na wino mogą harmonizować ze sobą doskonale w jednym pomieszczeniu.

Takie połączenie sprawdza się dobrze na wielkich powierzchniach, gdyż każdy mebel przyciągający uwagę własną kreatywnością będzie odpowiednio podkreślony. Należałoby także pamiętać o jednej zasadzie przy łączeniu mebli – co może być ważne dla wszystkich, jacy mają nieduży salon oraz obawiają się, iż zabawa stylami może im się nie udać. Najlepiej tak komponować meble, aby te stojące przy jednej ścianie oraz tworzące jeden kombinat były dopasowane do kompletu, aby całość idealnie pasowała do całego naszego domu, lub mieszkania.