Maty grzewcze podłogowe

Współcześnie dążymy do osiągnięcia jak największego komfortu nie tylko w warunkach mieszkalnych, ale także biurowych. Wśród wszystkich nowoczesnych rozwiązań, które są obecnie wykorzystywane w budownictwie, maty grzewcze robią ostatnim czasem prawdziwą furorę. Ich zastosowanie jest bardziej praktyczne, niż mogłoby się wydawać, dlatego przedstawiamy dzisiaj cechy, które być może zachęca Was do zmiany sposobu ogrzewania.

Estetyka i praktyczność

Maty grzewcze to nowość na rynku ociepleniowym. Dające się zauważyć dopiero od paru lat, coraz częściej staja się elementem naszych mieszkań, a nawet biur. Zdecydowanie ich największym atutem jest możliwość swobodnego zorganizowania całej dostępnej przestrzeni bez konieczności uwzględniania grzejników, pieców, czy innych źródeł ciepła. Ze względu na to, że mieszczą się pod powierzchnią podłogi (najczęściej są to płytki lub panele), nie zajmują miejsca, co jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, których niewielkie rozmiary często utrudniają sensowne rozmieszczenie mebli, czy innych elementów wyposażenia.

Efekt ciepłej podłogi jest szczególnie doceniany w łazienkach lub pokojach dziecięcych z oczywistych względów. W przypadku kąpieli wyjście z ciepłej kabiny na zimne kafelki nie jest zbyt przyjemnym doświadczeniem. Z kolei zapewnienie dziecku optymalnych warunków termicznych z pewnością zniweluje szanse na przeziębienie. Dużą zaletą, jaką posiadają maty grzewcze, jest fakt, że mogą zostać podłączone do termoregulatorów, które pozwolą na utrzymanie odpowiedniej temperatury zawsze wtedy, gdy będziemy przebywać w domu oraz skuteczne obniżenie kosztów ogrzewania, gdyż nie będzie konieczne nagrzewanie mieszkania pod naszą nieobecność.

Jeżeli chodzi o budowę mat grzewczych, to są to pasy z siatki o różnych długościach i szerokościach, w którą wpleciony jest przewód grzejący. Na plus jest fakt, że siatkę można dowolnie ciąć, co sprawia, że nawet w pomieszczeniach o skomplikowanym układzie możliwa jest instalacja tego rozwiązania. Z reguły wykorzystuje się maty o mocy od 60 do 200 kW w zależności od rodzaju pomieszczenia, w którym są stosowane, jednak zawsze są w stanie utrzymać nawet temperaturę 30 stopni.

Maty grzewcze to rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę, estetyczny design oraz nowoczesne sposoby na urządzenie powierzchni użytkowej. Ze względu na łatwość instalacji oraz dużą praktyczność, produkt ten zyskuje uznaje i coraz częściej pojawia się w naszych domach i biurach.

Polecamy maty grzewcze podłogowe firmy Zamel.