Łóżko do pokoju nastolatka – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

Urządzenie pokoju nastolatka może być nie lada problemem dla rodziców. Dobór odpowiednich mebli nie musi być jednak wyzwaniem, ponieważ w sklepach można znaleźć obecnie pełną gamę interesujących propozycji. Na co warto zwrócić uwagę podczas doboru łóżka?

photo-1513807016779-d51c0c026263

Łóżko jest jednym z podstawowych mebli w pokoju nastolatka. Dobór tego mebla powinien przede wszystkim bazować na komforcie, aby lokator mógł każdego dnia się wysypiać przed pójściem do szkoły, ale również nie bez znaczenia jest estetyka.

Łóżko czy kanapa lub narożnik?

Pierwszym pytaniem, które warto zadać sobie przy poszukiwaniach odpowiedniego łóżka do pokoju nastolatka jest to, czy rzeczywiście kupować tradycyjne łóżko, czy też lepiej zdecydować się na rozkładaną kanapę albo narożnik.

Nastolatkowie często zapraszają do siebie znajomych i kanapa lub narożnik rzeczywiście są w stanie zaoferować wtedy bardziej komfortową przestrzeń do spotkań, ale z drugiej strony mogą nie zapewniać wystarczającego komfortu snu. Łóżko z dobrym materacem jest znacznie wygodniejsze.

Kompromisem może być natomiast zakupienie narożnika albo kanapy i dodatkowego materaca nawierzchniowego podwyższającego wygodę snu.

Jaki rozmiar łóżka dla nastolatka będzie najlepszy?

Jeśli wybór padł na łóżko, w takim przypadku pojawia się kolejne pytanie – jaki dobrać rozmiar?

Najczęściej rodzice decydują się wtedy na łóżko jednoosobowe w rozmiarze 90×200 cm, ale jeśli w pokoju jest więcej wolnej przestrzeni, można wybrać także łóżko o rozmiarze 120×200 cm czy nawet 140×200 cm.

Łóżko dopasowane do stylu aranżacji

Nie można zapominać też o kwestiach estetyki – łóżko w pokoju nastolatka powinno wpisywać się w jego styl aranżacji wnętrz.

W sklepie agatameble.pl można znaleźć bogatą kolekcję łóżek w stylach nowoczesnym i tradycyjnym. Do pokoju nastolatka najlepiej sprawdzi się to nowoczesne, o prostej, ale efektownej konstrukcji wykonanej z płyty drewnianej albo metalu.

 

Na zakupy wyposażenia do pokoju nastolatka zaprasza sklep internetowy agatameble.pl.