Lampy i dodatki z trawy morskiej – nie tylko boho

Dziś styl boho króluje w wielu nowocześnie urządzonych wnętrzach. Jest on związany z ruchem hippisowskim lat 60., ubiegłego stulecia, który to połączył świat przywołując motywy etniczne oraz różnorodność kultur. Dywany, lampy i drobne elementy w stylu boho potrafią w wyjątkowy sposób przyozdobić wiele nowocześnie urządzonych wnętrz.

Styl boho a wyjątkowe wnętrze

Stylistyka ta jest bardzo ciekawa, radosna oraz kolorowa. Można ją zaliczyć do jednego z najweselszych oraz stylów dekoratorskich. Charakteryzuje się ona:

– bogactwem kolorów
– mnogością wzorów,
– stosowaniem wielu dodatków w różnorodnych kształtach,
– odważnymi połączeniami.

Oświetlenie, dywany oraz akcesoria w postaci plecionych kwietników i koszyczków w stylu boho potrafią przyozdobić w wyjątkowy sposób każde wnętrze.

Co prawda styl ten jest przeciwieństwem minimalizmu, ale zestawienie dwóch niepasujących stylów, czyli skandynawskiego minimalizmu i strojnego w etniczne zapożyczenia boho daje czasem niesamowite efekty. I tak na przykład nowoczesne lampy wiszące z trawy morskiej i dywany skandynawskie pod jednym dachem dają niesamowity efekt wizualny.

Lampa z trawy morskiej a aranżacja sypialni

Lampy w stylu boho charakteryzują się szczególnym wyglądem. Trzcina to bowiem takie tworzywo, które wprowadza do każdego pomieszczenia powiew świeżości oraz przyrody. Barwne abażury rozweselają każde wnętrze i sprawiają, że padające przez nie światło odbija się na ścianach oraz podłodze kolorową poświatą. Takie lampy doskonale prezentują się w każdej nowoczesnej sypialni.

Aby w pomieszczeniu tym było jeszcze bardziej przytulnie i radośnie warto na sypialnym łóżku umieścić w kolorowe poduszki, a w oknach barwne, zwiewne zasłony. Mnóstwo uroku dodadzą też ozdobne figurki ustawione na sypialnianych szafkach. A uzupełnieniem całości może być niewielki, okrągły dywan z trawy morskiej położony na środku pomieszczenia.

Styl boho a plecione dodatki do wnętrz

Chcąc dodać wnętrzu artystycznej swobody, lekkości oraz przytulności warto zainwestować w dodatki w stylu boho. Mogą one być wykonane nie tylko z trawy morskiej, lecz także ze włókien liścia agawy, rattanu, wikliny czy sznura konopnego.

Oprócz dywanu i oświetlenia bardzo ciekawym dodatkiem jest pleciony kwietnik w stylu makramy, wykonany z konopnego sznurka. Kolorowe makramy można powiesić zarówno na ścianie, jak i suficie. Kilka wiszących, kolorowych doniczek potrafi w wyjątkowych sposób ożywić oraz przyozdobić każde wnętrze. W takim kwietniku można umieścić paprotkę oraz różnorodne pnącza i bluszcze.

Szeroki wybór dodatków z trawy morskiej znajdziesz w sklepie https://bihome.pl/.