Krzesła i fotele Profim, czyli ergonomia w dżungli

W czasach, kiedy ostatnim krzykiem mody było wdzianko ze skóry miśka plus fantazyjnie upięta we włosach kość, gatunek homo sapiens zdobywał środki do życia polując, zbierając, a w ostateczności tłukąc sąsiadów i zabierając im zawartość lodówki. Ponieważ minęło kilka tysięcy lat, moda nieco się zmieniła (choć futra nadal są w cenie), a na życie zarabia się w bardziej cywilizowany sposób (nawet w korporacjach, gdzie nadal panują prawa dżungli).

life-864361_1280

Wszystko jednak sprowadza się do tego, że współczesny człowiek głównie siedzi: siedzi w samochodzie lub tramwaju, siedzi w domu, a najdłużej, niestety, siedzi w pracy. Oczywiście, nie jest to naturalna pozycja, a spędzanie za biurkiem kilku godzin każdego dnia nie pozostaje bez wpływu na ludzki kręgosłup, a także na inne części ciała. Co więcej, najnowsze badania wykazują, że regularne pozostawanie w wymuszonej, nienaturalnej pozycji, jest przyczyną licznych dolegliwości nie tylko natury fizycznej, ale i psychicznej, nieuchronnie prowadząc do wypalenia zawodowego i frustracji.

Mając to wszystko na uwadze, firmy produkujące krzesła biurowe, starają się zminimalizować negatywne skutki wielogodzinnego siedzenia, tworząc meble o jak najlepszej ergonomii. Wyposażenie biura w tego rodzaju meble jest nie tylko przyjaznym gestem wobec pracowników, ale również inwestycją, która przynosi firmie wymierne korzyści, bowiem zdrowy, kreatywny pracownik pracuje o wiele sprawniej i bardziej wydajnie.

Doskonałym przykładem tego typu mebli mogą być krzesła i fotel firmy Profim, charakteryzujące się niezwykłą wygodą użytkowania, nowoczesnym, prostym designem oraz, co równie istotne, doskonałą jakością wykonania. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że meble biurowe, w odróżnieniu od domowych, są intensywnie użytkowane w jednostajny sposób, dzień po dniu, przez wiele lat. Z tego powodu, niezmiernie istotną cechą jest jakość ich wykonania oraz idealne spasowanie poszczególnych elementów. A ponieważ estetyka miejsca pracy w bezpośredni sposób przekłada się na atmosferę pracy i efektywność pracowników, Profim zadbał, by krzesła i fotel biurowy cechowały się nie tylko wysoką jakością, ale również elegancją oraz uniwersalną, prostą stylistyką. Nowoczesny design, przemyślane, praktyczne rozwiązania oraz rewelacyjne walory użytkowe sprawiają, że meble Profim doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych biurach, jak i w super nowoczesnych, industrialnych wnętrzach.

krzesła drewniane