Jaki kolor ścian do białych mebli młodzieżowych?

Minimalist and scandinavian style room

Dlaczego warto wybrać białe meble?

Białe meble zyskały ogromną popularność dzięki uniwersalności i ponadczasowości. Nigdy nie wychodzą z mody i dobrze sprawdzają się w aranżacjach o zróżnicowanym charakterze i budżecie. Pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i stylowych. Z łatwością można komponować je z dodatkami. Harmonijnie łączą się z innymi kolorami mebli. Co więcej, białe meble dobrze odbijają światło i są neutralnie wizualnie, dzięki czemu optycznie powiększają przestrzeń.

Jaki kolor ścian najlepiej pasuje do białych mebli młodzieżowych?

Nie ma jednej uniwersalnej reguły, która określałaby jak dobrać kolor farby do mebli. Biel daje w tym zakresie spory wachlarz możliwości. Jest jednak kilka generalnych trendów, które stanowić mogą dobrą podpowiedź i inspirację.

Biel i …biel!

Jeśli bliska naszemu sercu jest nienarzucająca się estetyka i chcemy stworzyć neutralne tło dla wyrazistych dodatków, warto przemyśleć połączenie białych mebli z kolorem ścian z jednym z odcieni bieli, ciepłych bądź chłodnych. Znany producent farb stworzył paletę, w której do wyboru jest ponad 150 odcieni białego koloru. To wprawdzie ewenement, ale kilkanaście tonów to absolutne minimum, niezależnie od marki, na którą się zdecydujemy.

Biel i zdecydowane kolory.

Jeśli nasz nastolatek dobrze odnajduje się w zdecydowanej kolorystyce, białe młodzieżowe meble z powodzeniem łączyć można z odcieniami o wyrazistym charakterze. Mogą być to barwy z palety chłodnej, takie jak morski błękit, turkus, szmaragd. Z palety barw ciepłych dobrze w połączeniu z bielą sprawdza się czerwień, amarant, pomarańcz. W przypadku intensywnych kolorów dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie nimi jednej wiodącej ściany, podczas gdy pozostałe mają odcień czystej bądź złamanej bieli.

Biel i pastele.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest łączenie białych mebli z tłem w postaci pastelowych ścian. Pastele cieszą się niesłabnącą popularnością od lat i szczególnie chętnie wybierane są do aranżacji dziewczęcych pokojów. Wybierać można spośród mlecznych róży, kolorów morelowych, jasnoniebieskch, cytrynowych, seledynów, ciepłej oliwki, rozbielonych odcieni fioletu. Pastele doskonale sprawdzą się, jeśli chcemy zaaranżować spokojne i nienarzucające się tło, ale wszechobecna biel jest dla nas zbyt mało dynamiczna i za oczywista.

Najważniejsza wskazówka!

Uniwersalną wskazówką w aranżacji młodzieżowego pokoju jest to, aby pierwsze skrzypce w projekcie wnętrza grały upodobania jego lokatora. Białe meble zapewniają dobrą bazę i uniwersalny punkt wyjścia. Kolorystyka ścian i dodatków powinna korespondować z charakterem nastolatka, jego gustem, pasjami i stylem życia.

Idealne meble młodzieżowe do białej ściany znajdziesz w sklepie Wiki Meble: https://www.wikimeble.pl/MEBLE_MLODZIEZOWE