Jakiego robota sprzątającego wybrać?

Roboty sprzątające na dobre zagościły w nowoczesnych domach. Pozwalają na łatwe zachowanie porządku, czyszcząc podłogi automatycznie. Wśród licznych propozycji modeli robotów sprzątających, warto postawić na sprawdzoną jakość oferowaną przez markę Neato. Czym różni się ona od konkurencji i dlaczego warto wybrać roboty tej marki do naszego domu?

Jakiego robota sprzątającego wybrać

Historia robotów sprzątających marki Neato

Amerykańska firma Neato zaprezentowała nowoczesny model robota sprzątającego XV-11 w 2010 roku, wzbudzając spore zainteresowanie na rynku urządzeń odkurzających. Nowością była bowiem zupełnie inna obudowa, w kształcie litery D, wzmocnienie siły ssania oraz powiększona szczotka odkurzająca. Dzięki temu efektywność sprzątania robotem Neato jest znacznie wyższa niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń.

Zalety robotów sprzątających Neato

Przód robotów Neato ma kształt prostokąta, w odróżnieniu od innych tego typu urządzeń, które są na ogół okrągłe. Cała konstrukcja przypomina dzięki temu nieco literę D. Najważniejszy jest jednak fakt, że kształt ten umożliwia dotarcie urządzeniom sprzątającym Neato w te części pomieszczeń, które na ogół pozostawały niesprzątnięte, czyli przy ścianach i w kątach.

Szczotka odkurzająca w robotach Neato ma długość aż 27 cm i jest umieszczona z przodu urządzenia. To właśnie dzięki niej oraz niezwykle silnej turbinie zasysającej, roboty Neato są w stanie perfekcyjnie odkurzyć zarówno twarde, jak i miękkie powierzchnie.

Urządzenia marki Neato to inteligentne roboty, które dzięki zastosowaniu laserowej technologii skanowania pomieszczeń tworzą dokładną ich mapę. Dzięki temu roboty sprzątające Neato zapamiętują doskonale miejsca, które już zostały wysprzątane oraz te wymagające jeszcze uprzątnięcia. Nawet w przypadku rozładowania się baterii, robot Neato po jej naładowaniu w stacji dokującej wróci dokładnie w to samo miejsce, w którym przerwał swoją pracę i dokończy sprzątanie.

Dodatkowym atutem robotów Neato jest zbieranie zanieczyszczeń prosto do wbudowanego pojemnika na śmieci o pojemności aż 0,7 litra i ze znacznie większym filtrem HEPA. Dzięki temu unika się wzbijania w powietrze kurzu czy rozrzucania śmieci bocznymi szczotkami, jak zdarza się w przypadku innych urządzeń.

Dla kogo przeznaczone są roboty sprzątające Neato?

Roboty sprzątające amerykańskiej marki to idealne rozwiązanie dla osób, które nie były zadowolone z dotychczas dostępnych, automatycznych urządzeń czyszczących dostępnych na rynku. Ich wybór usatysfakcjonuje wszystkich perfekcjonistów ceniących sobie idealny porządek w domu lub osób cierpiących na alergie układu oddechowego.

Sprawdź: http://4robotics.com.pl/neato-2/