Jak wybrać firanki do mieszkania?

Firanki są ważnym elementem wystroju każdego mieszkania. Mimo, że niektórzy już od nich odchodzą, zastępując je bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, wciąż są chętnie kupowane.

  1. Jak wybrać firanki do salonu?
  2. Jakie firanki do kuchni?
  3. Czym się kierować przy wyborze firanek do sypialni?

Każdy, kto choć raz próbował dobrać odpowiedni rodzaj firanek do swojego mieszkania, wie, że nie jest to łatwe zadanie. Podpowiadamy, czym się kierować podczas tego wyboru.

firanki do salonu

Jak wybrać firanki do salonu?

Wybierając firanki do salonu, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na styl panujący w naszym wnętrzu. Na tej podstawie możemy dobrać odpowiednie firanki i zasłony. Jeżeli nasz salon urządzony jest w stylu nowoczesny, idealnie mogą się sprawdzić proste, długie firanki, najlepiej w kolorze bieli lub écru. Duży ich wybór znajdziemy na stronie sklepu internetowego kasandra.com.pl. W salonach, w których dominujący jest styl klasyczny, dopełnienie mogą stanowić firanki na przelotkach, koronkowe lub zakończone ozdobnym haftem.

Kolejnym elementem, jest ustalenie, jaką funkcję mają pełnić nasze firanki. Czy ma być ona wyłącznie dekoracyjna, czy też chcemy w ten sposób ograniczyć promienie słoneczne w naszym pomieszczeniu? W tym pierwszym przypadku możemy zdecydować się na model, który uda się nam upiąć w taki sposób, by okno było wciąż widoczne. Jeżeli firana ma nas chronić przed światłem, dobrze jest zdecydować się na firankę marszczoną.

Jakie firanki do kuchni?

Dekorując naszą kuchnię, podobnie jak w przypadku salonu, musimy zwrócić uwagę na jej styl. Te, które urządzone są w stylu nowoczesnym, możemy wzbogacić poprzez zawieszenie prostych i delikatnych firanek, wykonanych np. z woalu. Mogą świetnie się prezentować zarówno po spięciu ich po obu bokach okna, jak i po puszczeniu ich na całej jego długości. Doskonale sprawdzą się firanki gotowe lub też te, które będą zamówione na wymiar. Ważne, by ich wygląd był dopasowany do reszty pomieszczeń.

Czym się kierować przy wyborze firanek do sypialni?

Dekoracje okien są czymś, na co zwracamy uwagę już od samego początku. Dlatego też warto zadbać, by w każdym pomieszczeniu firanki były do siebie podobne. Jeżeli w naszym salonie i kuchni mamy proste firany, bez żadnych zbędnych zdobień, takie też powinniśmy wybrać do naszej sypialni. Bardziej funkcjonalne będą długie firany, które bez problemu uda nam się połączyć z zasłonami. Równie istotny jest sposób wieszania firan. Jeżeli w danym pomieszczeniu decydujemy się na karnisze, tak też powinno być już w całej reszcie mieszkania. 

 [obraz_1]