Izolacje z pianki poliuretanowej najbardziej praktyczne i funkcjonalne

Wykonywanie izolacji budynków lub jedynie ich elementów z wykorzystaniem pianki poliuretanowej to propozycja stosunkowo nowa. Mimo to taki typ izolacji zyskał już wielu zwolenników. Na wykonanie izolacji z pianki decydują się zarówno osoby budujące nowe obiekty, jak i ci, którzy decydują się na termomodernizację budynków już istniejących.

izolacje-z-pianki

Najważniejsze cechy izolacji z pianki

Chociaż możliwość wykonania izolacji budynku z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest stosunkowo nowa, już zyskała wielu zwolenników. Metodę tę polecają zarówno specjaliści od lat związani z branżą budowlaną, jak i osoby, które po prostu zdecydowały się na zastosowanie tego rozwiązania w swoich obiektach i tym samym dołączyły do grona zadowolonych klientów firm oferujących nowoczesne metody wykonywania warstw izolacyjnych.

Co sprawia, że warto wykonać właśnie taką izolację w swoim domu? Przede wszystkim fakt, że warstwa izolacyjna wykonana za pomocą pianki poliuretanowej jest niezwykle trwała i szczelna. Zastosowanie pianki poliuretanowej gwarantuje utrzymanie komfortu cieplnego w każdym budynku. Domy, w których zastosowano tę metodę wykonania izolacji są znacznie tańsze w utrzymaniu, ponieważ udało się w nich ograniczyć koszty ogrzewania. Kolejną zaletą korzystania z pianki poliuretanowej jest fakt, że jest to materiał oddychający, a więc zapobiega gromadzeniu się wilgoci raz zapewnia nie tylko komfort ale także zdrowie mieszkańców czy też użytkowników danego obiektu.

Izolacja różnych powierzchni

Wśród cech, jakimi wyróżnia się pianka poliuretanowa jest również to, że dzięki innowacyjnej technologii rozpylania tego materiału możliwe jest łatwe wykonanie warstwy izolacyjnej na różnego typu powierzchniach. Izolacje z pianki wykonuje się zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Dodatkowym atutem jest też fakt, że można za pomocą pianki poliuretanowej wykonać izolację na nierównych powierzchniach.

Informacje o wszelkich zaletach wykorzystania pianki poliuretanowej do stworzenia praktycznej i funkcjonalnej warstwy izolacyjnej budynku znaleźć można na stronie internetowej formy CELS. Przedsiębiorstwo to oferuje swoim klientom wykonanie izolacji oraz termomodernizacji budynków różnego typu. Firma która znajdą Państwo na stronie ocieplaniedomu.com.pl – ocieplanie poddaszy podejmuje się zarówno wykonania izolacji pianką w domach mieszkalnych jak i w obiektach przemysłowych oraz gospodarczych.