Industrialny salon i tekstylia? Jasne, że tak!

Industrialny styl aranżacji wnętrz bardzo często kojarzymy jako mało przyjazny, chłodny. Jednak także takie przestrzenie mogą być przytulne. Aby uzyskać ten efekt, warto pamięta o odpowiednich tekstyliach. Co wybrać do industrialnego salonu?

photo-1505873242700-f289a29e1e0f

Styl industrialny, czyli przemysłowy, który nazywany jest również stylem loft czy loftowym, jest jednym z ostatnich hitów. Teraz także w Polsce urządza się w nim wiele przestrzeni – mieszkania, domy, a także inne wnętrza, na przykład hotele, kawiarnie czy sklepy.

We wnętrzach w stylu industrialnym dominują przede wszystkim materiały takie jak naga cegła, beton, przejrzyste szkło, lite drewno czy metal. Na pierwszy rzut oka takie przestrzenie mogą wydawać się mało przytulne, ale jeżeli odpowiednio je zaaranżujemy, na pewno poczujemy się w nich jak w domu!

Tekstylia w industrialnym salonie

Doskonałym sposobem na ocieplenie wizerunku industrialnego wnętrza są różnego rodzaju tekstylia, na przykład możemy zdecydować się na zakup dywanu do salonu, na powieszenie w oknach zasłon i firanek, na udekorowanie kanapy poduszkami i kocami wykonanymi z przyjemnych w dotyku materiałów.

Do salonu w stylu industrialnym możemy dobrać tekstylia w różnych wzorach, ale zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się te o tradycyjnych motywach. Ułożenie na podłodze dywanu do salonu o perskim motywie z misternymi ornamentami natychmiast sprawi, że wnętrze nabierze niebanalnej elegancji. Do industrialnego salonu świetnie sprawdzą się również dywany o modnym teraz motywie marokańskiej koniczyny, dywany w motywy geometryczne, na przykład w trójkąty czy zygzaki, a także dywany z patchworkowymi wzorami.

Zatem wtedy, gdy jesteś na etapie aranżacji salonu w industrialnym stylu, nie zapominaj także o doborze odpowiednich tekstyliów!

Gdy szukasz ciekawych dywanów do industrialnych wnętrz, możesz sprawdzić je już teraz w sklepie internetowym 7kd.pl pod adresem: https://7kd.pl/88-nowoczesne-dywany-do-salonu. Znajdziesz tam wiele świetnych modeli idealnie wpisujących się w założenia współczesnych loftów!