Gdzie można zastosować siatkę zabezpieczającą?

Siatki ochronne znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. To doskonała alternatywa dla innych rodzajów zabezpieczeń, którą można wykorzystać w budownictwie, transporcie, rolnictwie, sadownictwie czy w domu. Jakie jest najczęstsze zastosowanie siatek zabezpieczających?

siatka zabezpieczająca

Siatki zabezpieczające przed ptakami – ekonomiczna ochrona zbiorów

Szpaki, wróble, gołębie, jastrzębie – ptaki potrafią wyrządzić wiele szkód. Doskonale wiedzą o tym rolnicy ogrodnicy czy sadownicy, których zbiory każdego roku są z powodu ptaków poważnie zagrożone. Nic dziwnego – owoce są dla nich atrakcyjnym i łatwo dostępnym pożywieniem. Bak odpowiedniego zabezpieczenia drzew i krzewów może skutkować znacznymi stratami finansowymi

Siatki przeciw ptakom to skuteczny i stosunkowo niedrogi sposób na zabezpieczenie plantacji. Niezależnie od tego, czy uprawiasz czereśnie, winogrona czy borówki, odpowiednio dobrana i zamontowana siatka osłonowa może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Siatka ochronna przeciw ptakom powinna być lekka, by nadmiernie nie obciążać roślin, a jednocześnie mocna – odporna na szarpanie i dziobanie. Tworzywo musi być dodatkowo niepodatne na zmienne warunki atmosferyczne (ze względu na dobre parametry zwykle wykorzystuje się siatki polietylenowe).  Wybierając siatkę na ptaki, zwróć uwagę, by wielkość oczek była dostosowana do rodzaju upraw.

Siatkę tego typu z powodzeniem można zamontować także na balkonie, pozbywając się tym samym uciążliwych natrętów, pozostawiających trudne do usunięcia zanieczyszczenia.

Siatki transportowe – skuteczne zabezpieczenie ładunku

Prawidłowe zabezpieczenie ładunku jest niezbędne, by podczas przewozu towar nie przemieszczał się, nie wypadł i nie uległ uszkodzeniu. Jest to szczególnie istotne, gdy powierzchnia jest odkryta, jak ma to miejsce np. w przypadku naczep.

Siatka transportowa powinna być dostosowana do rodzaju, gabarytów i masy ładunku. Należy wybierać produkty elastyczne, wykonane z mocnego tworzywa o dużej wytrzymałości na uszkodzenia. Do dyspozycji mamy m.in. siatki do transportu pionowego, siatki na kontenery, siatki na przyczepki i do busów. Produkty tego typu różnią się wielkością oczek, grubością splotu, stopniem transparentności. W razie potrzeby, mogą posiadać specjalne zabezpieczenia dodatkowe, przykładowo, w postaci metalowych kółek czy sznurkowego obszycia brzegów. Ważne, by siatka do przewozu ładunków była odporna na działanie wysokich i niskich temperatur, promieniowania UV i wilgoci. Wysokiej jakości produkt może służyć nam przez wiele lat.

Szukasz producenta siatek zabezpieczających? Zapoznaj się z bogatą ofertą siatek u producenta, firmy Symar: https://symar.pl/

owoce w siatce zabezpieczającej

Siatki budowlane – solidne ogrodzenie i ochrona przed wypadkami

Siatki ochronne doskonale spisują się na budowach. Można wykorzystać je do odgrodzenia wyznaczonej przestrzeni, dzięki czemu uniemożliwiają osobom niepowołanym dostanie się na plac, ale także do osłony powstających bądź remontowanych budynków. Eliminują problem rozprzestrzeniania się pyłu budowlanego i odpadów poza wyznaczony teren. Zabezpieczają także pozostawione sprzęty. Najważniejszym zadaniem siatki budowlanej jest jednak ochrona osób pracujących na wysokościach (np. na rusztowaniu) przed groźnym w skutkach upadkiem. Możliwość zakupu siatki zabezpieczającej na wymiar pozwala wykorzystać ją na właściwie każdym etapie prac do wielu różnych zadań.

Siatkę na budowę należy dobrać, kierując się jej zastosowaniem – inaczej wykorzystamy siatkę węzłową, inaczej zaś zaciemniającą. W tym przypadku szczególnie ważna jest odporność na rozdarcia i warunki atmosferyczne. Siatka powinna być wodoodporna i niewrażliwa na działanie słońca, nie może topić się w ekspozycji na wysokie temperatury i kruszeć pod wpływem mrozu. Warto sięgnąć po siatki wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości (PE HD) lub polipropylenu (SDM), których parametry odpowiadają tego typu zastosowaniom.

Siatek zabezpieczających można używać na szereg innych sposobów. Sprawdzają się do osłony boisk i obiektów sportowych, basenów, oczek wodnych czy okien, a także w hodowlach.