Funkcjonalne szafy wnękowe

Dominującą cechą współczesnych mieszkań, oczekiwaną przez niemal wszystkich użytkowników, jest ich funkcjonalność. Oznacza to między innymi maksymalne wykorzystanie i zagospodarowanie nawet najmniejszych fragmentów przestrzeni.

141716519107088600

Konieczność planowania przestrzeni mieszkalnej

Dawno minęły czasy, kiedy mieszkania zamożniejszych obywateli liczyły sobie kilkaset metrów przestrzeni i można było w związku z tym pozwolić sobie na dowolne ustawianie mebli i pozostawianie mnóstwa wolnego miejsca. Dzisiejsze realia mieszkaniowe zmuszają nas do precyzyjnego planowania i obmyślania szczegółów, w jaki sposób wykorzystać na przykład miejsce za drzwiami, czy gdzie umieścić niezbędną przecież szafę na ubrania. W sytuacji wieloosobowej rodziny względy praktyczne są szczególnie istotne, chodzi nam przecież o to, aby wszyscy czuli się w mieszkaniu dobrze i wygodnie i aby rodzina jako całość mogła prawidłowo funkcjonować.

Walory praktyczne szaf wnękowych

Nic dziwnego zatem, że ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju meble robione na wymiar, ponieważ dzięki nim można indywidualnie, według własnych potrzeb i gustów, zaaranżować mieszkanie wykorzystując optymalnie przestrzeń. Jednymi z najczęściej zamawianych mebli na wymiar są szafy wnękowe. Tego rodzaju sprzęty zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne szafy wolnostojące, a jednocześnie umożliwiają przechowywanie dużej ilości rzeczy. Praktyczne półki i szuflady pozwalają wygodnie porozmieszczać rozmaite części garderoby, przy jednoczesnym zachowaniu porządku. Ponadto pełnią nie tylko funkcje użytkowe, ale także dekoracyjne, pod warunkiem, że wkomponujemy je w otoczenie i zadbamy o estetyczny wygląd.

Szerokie możliwości wyboru

Istnieje obecnie tak szeroki asortyment materiałów i form, że z całą pewnością można dopasować odpowiednią szafę wnękową do każdego wnętrza, zarówno pod względem gabarytowym, jak i estetycznym. Klient ma do wyboru na przykład szafy wnękowe modele otwierane klasycznie, ze skrzydłami drzwiowymi lub przy użyciu drzwi przesuwnych, z progiem i bez progu, podwójnie składane, ścięte, podwieszane, przejściowe. Zupełna dowolność panuje w kwestii rozmiarów, to jest szerokości, wysokości i głębokości, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

Oryginalne rozwiązania

Podobnie rzecz wygląda, jeśli chodzi o zakres użytych materiałów. Obok profili stalowych mogą być przykładowo zastosowane profile aluminiowe, a jeśli chodzi o fronty i wypełnienia drzwi, może to być płyta lakierowana czy fornirowana, szkło, między innymi lacobel lub lustro, tworzywa sztuczne, także imitujące skórę, płyty wyklejane tapetą i fototapetą i inne. Różne też może być przeznaczenie szafy wnękowej, oprócz tradycyjnych funkcji garderobianych, może pełnić rolę biblioteczki na książki, spiżarni czy schowka na rozmaite przedmioty, które niekoniecznie powinny znajdować się na widoku.

Więcej na temat szaf na wymiar na bbmeble.pl (dystrybutror szaf Astin i Raumplus)