Fototapety ścienne: prosty sposób na odświeżenie wnętrza

Fototapety ścienne zyskują na popularności. Wykonane z wysokiej jakości materiałów tworzą niepowtarzalny klimat w naszych wnętrzach. Istnieje mnóstwo wzorów, które możemy dopasować do swoich indywidualnych preferencji, mebli, dodatków, kolorystyki dominującej w naszych czterech kątach.

fototapety-scienne

Fototapety do salonu

Salon to jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc w naszych domach czy mieszkaniach. To centrum spotkań z rodziną, przyjaciółmi czy miejsce, w którym lubimy się zrelaksować. W salonie, w zależności od tego, co lubimy w nim robić, powinny być zachowane odpowiednie barwy. Postawmy raczej na te pastelowe, zielonkawe, które pozwolą nam się uspokoić. By wnętrze nabrało charakteru, postawmy na jeden, wyrazisty element – tym elementem może być właśnie fototapeta. Fototapety ścienne dobrze jest umieścić na jednej ścianie, np. tej, która stanowi tło dla telewizora lub znajduje się we wnęce. Do salonu idealnie będą pasować wzory, które czerpią z natury – kwiaty, polany, łąki, lasy, jeziora, morza, wodospady. Jeśli chcemy postawić na coś w charakterystycznym, wyrazistym kolorze, możemy wybrać np. pola maków czy lawendy. Możemy również wybrać te wzory, które imitują obrazy namalowane na płótnie. To doda klasy naszemu wnętrzu.

Fototapety ścienne w kuchni

Do kuchni dobrze jest wybrać takie wzory fototapet ściennych, które będą kojarzyć się z gotowaniem, potrawami czy poranną kawą lub herbatą. Jeśli kuchnia jest dla nas nie tylko miejscem, w którym przygotowujemy posiłki, ale także kątem, w którym rozmawiamy z rodziną czy przyjaciółką z kubkiem ulubionego napoju pamiętajmy, by było tu przede wszystkim przytulnie. W zależności od tego, jak obecnie wygląda nasza kuchnia, warto dobrać jeden kontrastowy element. Wszystko musi tworzyć spójną harmonię, a jednocześnie nadawać świeżość. Jeśli mamy kuchnię urządzoną w industrialnym stylu, wybierzmy fototapety modernistyczne, pełne kolorów, które odwrócą uwagę od chłodnych barw, np. fototapety watercolor. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się fototapety z wzorami przypraw, natury, owoców. Przy wyborze tapet do kuchni pamiętajmy, by zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz to, czy jest on bezpieczny dla zdrowia.