Firma remontowa czy remont samodzielny – co wybrać?

Wiosna jest idealnym czasem na odnowienie naszych wnętrz. Nie tylko dodatki pomogą nam wnieść do środka nieco słońca, ale także przyda się odświeżenie ścian czy podłóg. Decydując się na remont, warto wybrać firmę remontową czy przeprowadzić go samodzielnie?

firma-remontowa-warszawa

Remont samodzielny – wady i zalety

Decydując się na samodzielne remontowanie mieszkania, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim, należy dokładnie zaplanować wszystkie czynności związane z remontem i wziąć pod uwagę najmniejsze czynniki, jak np. czas schnięcia farby. Jeżeli nie mamy się gdzie przenieść na czas remontowania, tym bardziej musimy skupić się na tym, by niczego nie pominąć i całość przebiegła sprawnie. Jeżeli planujemy jedynie niewielkie zmiany, jak np. przemalowanie ścian w małym mieszkaniu, wystarczy nam jeden dzień. Jednak musimy pamiętać o tym, że musi być wtedy ciepło i słonecznie, by farba mogła swobodnie wyschnąć. Jeżeli za malowanie zabierzemy się z samego rana, do wieczora pokój powinien być gotowy. Zaletami samodzielnego przeprowadzania remontu są m.in. cena – sami wybieramy materiały, a także samodzielnie wykonujemy pracę, więc oszczędzamy na kosztach robocizny, nie musimy kontrolować czyjejś pracy, znamy dokładny plan działania. Jeśli jednak nie znamy się dostatecznie na przeprowadzaniu remontu, plusy mogą zamienić się w minusy. Ekipa remontowa doskonale wie jakie materiały wybrać. Nawet jeśli musimy zapłacić nieco więcej, mamy pewność, że są one dobrej jakości. Wybierając „w ciemno” tak naprawdę nie mamy gwarancji, że za kilka miesięcy pomieszczenia trzeba będzie znów odnawiać. Wadą jest także poświęcony czas – jest to minimum jeden cały dzień, a w dzisiejszych czasach każda wolna chwila jest na wagę złota.

Firma remontowa – wady i zalety

Obecnie wynajem firm remontowych jest bardzo popularny, szczególnie w Warszawie. W internecie znajdziemy mnóstwo ofert dotyczących remontu. Ważne, by nie decydować się na ofertę bez przejrzenia portfolio firmy. Łatwo natknąć się na ogłoszenia samodzielnych pracowników, którzy oferują remonty w niskich cenach, jednak nie mamy gwarancji czy wykonana przez nich praca będzie spełniała nasze oczekiwania. Gwarancję taką mamy w przypadku firmy remontowej. Warto przeczytać także opinie w internecie, na forach, zapytać znajomych. Często firmy oferują darmowe konsultacje i wycenę, a więc nic nie tracimy. Zaletą jest niewątpliwie gwarancja jakości, zaoszczędzenie czasu. Z firmą remontową możemy się również dogadać tak, by remont przebiegł jak najszybciej i bezboleśnie, bez narażania się na hałasy i stres.