Eva Minge o designie

Czy glamour jest miły w dotyku? Warto sprawdzić osobiście! Podczas uroczystej gali w podwarszawskim salonie DOM 3000 Marmorin zaprezentował kolekcję wyposażenia łazienek przygotowaną we współpracy z Evą Minge.

DSC01852 DSC01873 DSC01879

Tym razem wyobraźnia i kreatywność projektantki przeniosły się ze światowych wybiegów wprost do pięknych wnętrz. Autorska kolekcja przykuwa uwagę niecodziennymi kształtami, wysokim połyskiem i klasycznymi, nasyconymi kolorami: czernią, bielą i krwistą czerwienią. Stanowi doskonały przykład przenikania się światów mody i designu. Ich wzajemnej inspiracji.

eva_I eva eva_III

Marmorin by Eva Minge to przede wszystkim kolekcja Eva, którą tworzą: umywalka stojąca, umywalka nablatowa i wanna. Kształty produktów bardziej niż do tradycyjnego designu łazienkowego nawiązują do rozłożystych, wygodnych poduszek, które aż proszą by wygodnie się w nich ułożyć. Skąd taki pomysł na formę? “Łazienka kojarzy mi się od zawsze z miejscem w którym można odpocząć i uciec przed całym światem. Dziwne? Nie. Kiedyś jako matka malutkich dzieci, żona, szefowa sporej firmy, zamykałam się w łazience żeby odciąć się od zgiełku i goniącego życia. Zatrzymywałam czas dla siebie na relaksującą kąpiel, domowe zabiegi upiększające i czasami lekturę w wannie… świeczki, muzyka i przyjemny zapach. Brakowało mi jednak miękkiej wanny….umywalki którą będzie chciało się głaskać. Piany wychodzącej z poduszek…..” – wspomina Eva Minge. Marzenie znalazło swoje odbicie w pikowanej serii zaprojektowanej ręką projektantki. Poduszkowe, przyjemne kształty to nie koniec marzeń o umywalce do głaskania. Dzięki zastosowanym materiałom produkty rzeczywiście chce się dotykać bez końca. Gładka powierzchnia tworzywa gelcoat® material, które nabiera temperatury otoczenia, przyjaźnie wychodzi naprzeciw odprężonej, rozgrzanej w kąpieli skórze.

marco matti

W kolekcji widać również fascynację Hieronimem Boschem i jego nierealną, baśniową estetyką. Kolejne projekty kolekcji: umywalki Matti i Marco oraz kolekcja półek Harriet stanowią właśnie poszukiwanie estetyki z pogranicza marzeń sennych i malarstwa. Obłe formy produktów wprowadzają do wnętrza wrażenia harmonii i łagodności.

Luksusowa kolekcja wyposażenia łazienek to nie pierwsze wspólne przedsięwzięcie Evy Minge i Marmorinu. W 2010 roku projektantka przygotowała koncepcję wnętrz dla domu pokazowego Villa Natura. Jego centralnym punktem była oryginalna, zaprojektowana na kształt otwartej walizki, wyspa kuchenna. Projekt zrealizowano w zakładach Marmorinu.