Jaki dywan wybrać do dziecięcego pokoju?

Dywan nie jest już tak bardzo popularnym i powszechnie wykorzystywanym elementem w wystroju wnętrz, jednak nie da się zaprzeczyć, że nadal są takie miejsca, gdzie warto go wykorzystać.

dywan-interoom-2

Na pewno takim właśnie miejscem będzie między innymi pokój dziecięcy. Rzeczywiście warto będzie tam umieścić dziecięcy dywan zwracając uwagę na kwestie praktyczne tego rozwiązania. Przede wszystkim dziecko bardzo często na podłodze w pokoju będzie się bawić, dlatego właśnie wybranie odpowiedniego dywanu będzie bardzo istotną kwestią.

Więc jaki powinien być taki dywan?

Przede wszystkim trzeba go wielkościowo dopasować do pokoju, w którym będzie się go wykorzystywać. Dobrze będzie, gdy dywan będzie miał taki rozmiar, który pokrywać będzie większą część podłogi, w końcu jeśli chce się stworzyć dziecku przestrzeń do zabawy to nie może być tak, że ta przestrzeń będzie mocno ograniczona. Do tego dobrze będzie, gdy dywan będzie delikatny w dotyku i miękki. Nieco dłuższe włosie na pewno dobrze się sprawdzi. Lepiej unikać takich dywanów, które będą robiły wrażenie szorstkich i nieprzyjemnych.

Najważniejszy będzie wzór

Jednak dla dziecka nie będzie ważne to z jakiego materiału jest dany dywan, czy ma on długie czy krótkie włosie. Dla dziecka najważniejsze będzie rzecz jasna to jak dywan będzie się prezentował. Wzór na jaki będziemy chcieli się zdecydować powinien być dobrze przemyślany. Trzeba się bowiem liczyć z tym, że oczekiwania dziecka będą na tym polu spore. Inaczej będzie wyglądał idealny dywan dla chłopca, inne rozwiązanie będzie idealne dla dziewczynki. Zawsze jednak warto sprawdzać jak dywany się prezentują i zwracać uwagę na to jak są wykonane.

Na rynku oczywiście znajdziemy bardzo wiele ciekawych wzorów, które swoją estetyką nawiązują do znanych bajek. Dla wielu dzieci posiadanie właśnie takiego dywanu będzie prawdziwą frajdą. W  przypadku chłopców doskonale sprawdzą się także dywany, które będą imitować drogę, albo tez propozycje dywanów, które nawiązują do piłkarskiego boiska. Dywan dla dziecka powinien być w swojej estetyce dopasowany do tego jakie zainteresowania ma dziecko, jakie ma upodobania. Dzięki temu będzie dobrze czuło się w swoim pokoju i również zabawa na takim dywanie będzie przyjemnością.

Porady