Czym różnią się od siebie deski sedesowe?

Wybór deski sedesowej wydaje się prozaiczną czynnością, ale może przysporzyć wiele kłopotów. Oferta w sklepach jest ogromna i podzielona ze względu na materiał z jakiego ją wykonano, funkcjonalność, kształt czy kompatybilność z miską. Czym tak naprawdę różnią się deski sedesowe od siebie?

noura

Po pierwsze kształt

W pierwszej kolejności wybierając deskę sedesową, musimy dobrać jej rozmiar i kształt. Nie wszystkie modele desek są kompatybilne z każdą miską. Najważniejsze, aby deska pasowała do miski pod względem długości, szerokości, kształtu oraz rozstawu śrub montażowych. Najlepiej dokładnie określić model ceramiki który posiadamy. Na stronie sedesy.pl mamy do wyboru wiele desek, które dopasujemy do większości misek i kompaktów dostępnych na rynku. Zdarza się, że po kilku latach użytkowania deska pęka, traci swój kolor, bądź jest zarysowana i jest kłopot z określeniem modelu, ponieważ od zakupu minęło sporo czasu. Można wówczas dobrać odpowiednią deskę uniwersalną kompatybilną z naszym urządzeniem. Specjalne zawiasy z dość dużym zakresem regulacji, w jakie wyposażono deski uniwersalne mogą znacznie ułatwić nam to zadanie.  Szeroki wybór desek uniwersalnych znajdziemy w pasażu sedesy.pl

Pod drugie funkcjonalność

Nie każda deska sedesowa posiada te same właściwości i możliwości. Pierwszym kryterium doboru jaką oferuje praktyczna deska sedesowa, jest mechanizm soft close czyli system  łagodnego opadania. Zaletą tego rozwiązania jest brak hałasu przy wypuszczeniu pokrywy z rąk, zmniejszenie ryzyka zniszczenia deski czy też ceramiki przez uderzenie oraz bezpieczeństwo dzieci. Dziecko nie zawsze ucieknie z dłońmi przed spadającą pokrywą deski. Na stronie dystrybutora sedesy.pl znaleźć można deski sedesowe z zawiasami wolnoopadającymi do takich znanych marek jak Cersanit, Roca czy Koło.

Ważną i wygodną funkcją jest także system wypinania desek (take off, easy off) w celu zachowania odpowiedniej higieny toalety. Mechanizm szybkiego wypinania oszczędza czas podczas sprzątania toalety, ponieważ nie wymaga odkręcania żadnego elementu. Ponowny montaż jest równie prosty i bardzo szybki.

Komfort i trwałość

Deski sedesowe oferowane na stronie sedesy.pl wykonane są głównie z duroplastu. Gładka i delikatna powierzchnia jest przyjemna w dotyku i zapewnia komfort użytkowania. Duża odporność mechaniczna i termiczna materiału sprawia, że deski ciężko uszkodzić i zachowują swoja nienaganną estetykę przez wiele lat. Komfortu użytkowania dopełnia powłoka antybakteryjna niszcząca zarazki, która pozwala zachować nie tylko higienę toalety, ale daje duży komfort czystości użytkownikowi.

Odwiedzając stronę dystrybutora, który oferuje deski sedesowe, zwracamy uwagę na ich wymiary, kształt, funkcjonalność oraz na komfort użytkowania. Szalenie istotnym aspektem jest dobór deski do odpowiedniego WC kompaktowego czy wiszącego. Nie każdy model deski jest kompatybilny z oferowanymi modelami WC. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z kontaktu dostępnego na stronie dystrybutora i skonsultować zakup. Weryfikację konkretnego modelu może ułatwić przesłanie zdjęcia swojego urządzenia wc lub krótki wywiad telefoniczny z konsultantem portalu sedesy.pl