Na czym polega projektowanie wnętrz?

Aranżacja pomieszczeń niejednokrotnie sprawia wiele problemów, nie trudno się dziwić, bowiem projektowanie wnętrz nie jest prostym zdaniem, zwłaszcza jeżeli brakuje nam wyobraźni przestrzennej i pomysłów, wtedy może okazać się prawdziwym wyzwaniem.

pracownia-projektowa-arte-interni_orig

Niejednokrotnie decydując się samemu na urządzenie domu czy mieszkania szybko przekonujemy się jak bardzo czasochłonna i wymagająca wysiłku jest to praca. Szukanie poszczególnych elementów, dodatków, dobór kolorów, a w tym wszystkim wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych i rodzinnych sprawia, że szybko tracimy entuzjazm i niejednokrotnie także zapał do dalszego urządzania pomieszczeń. Niemniej jednak pamiętając o kilku najważniejszych kwestiach, projektowanie wnętrza wcale nie musi być tak trudne i wyczerpujące.

W pierwszej kolejności musimy dokonać analizy pomieszczeń, których aranżacji się podejmujemy. Szczególną uwagę zwrócić należy na wielkość powierzchni, ułożenie ścian okien oraz drzwi i możliwość jak najlepszego wykorzystania naturalnego oświetlenia. Kolejno musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki stylu mają być projektowane przez nas wnętrza, mianowicie czy lepiej czujemy się na przykład w wystroju klasycznym, nowoczesnym, czy też rustykalnym. Aby określić styl w jakim chcemy urządzić mieszkanie warto wiedzieć czym one się charakteryzują. Styl klasyczny cechuje się głównie fornirowanymi lub drewnianymi meblami o zaokrąglonych kształtach oraz materiałami w klasyczne wzory i ogromne lampy. Styl nowoczesny z kolei wyróżnia prostota oraz przejrzystość, a podstawową gamę kolorów stanowią tutaj barwy stonowane takie jak: biel, szarość i czerń. Styl rustykalny, to nic innego jak wiejski i swojski klimat, który także wyróżnia prostota, dominuje tutaj zwłaszcza drewno: drewniane meble, podłoga oraz ceramika. Niemniej jednak coraz więcej osób decyduje się na mieszanie stylu starego z nowoczesnym, co również – o ile umiejętnie zostanie wykonanie – robi nie lada wrażenie. Bardzo ważne podczas projektowania wnętrz jest połączenie ich wyglądu z funkcjonalnościom, aby nie tylko cieszyć się ich pięknym ich urządzeniem ale również ułatwić wykonywania codziennych czynności i zapewnić pełen komfort.

Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami z aranżacją pomieszczeń, bez wątpienia przy warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług projektanta/architekta wnętrz, który z pewnością świetnie poradzi sobie z dostosowaniem ich do naszego charakteru oraz sprawi, że będą prezentowały się niesamowicie. Dzięki fachowej wiedzy specjalista bez wątpienia znacznie lepiej poradzi sobie z urządzeniem naszego mieszkania czy domu, dobierając odpowiednie oświetlenie, kolory oraz dodatki. Co więcej, dzięki znajomości największych trendów i ich zakresu cenowego w poszczególnych sklepach, architekt idealnie dostosuje nasz budżet do zrealizowania projektu bez jego nadwyrężenia, co samemu również niejednokrotnie bywa bardzo trudne.

więcej na: http://www.arte-interni.pl/