Ciemne kolory w sypialni – dla kogo?

Planując aranżację sypialni, postaw na nieco odważniejsze rozwiązania. Ciemniejsze odcienie, w połączeniu z delikatnym oświetleniem i odpowiednią dekoracją, stworzą otulającą atmosferę, idealną dla spokojnego snu oraz zaproszą do wnętrza nutę elegancji.. Nastrojowe bordo, wspaniałe szarości i atramentowe błękity – wskazujemy, jakie ciemne farby do sypialni wybrać, aby stworzyć wyjątkową aranżację.

ciemna sypialnia

Wbrew utartym schematom

Bez względu na porę roku, ciemne kolory farb są również świetnym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których nie ma zbyt wiele naturalnego światła, czy to z powodu braku okien, czy ekspozycji na północ. Zamiast próbować rozjaśnić ciemny pokój jasnymi kolorami oprzyj się tej pokusie i postaw na niesztampową aranżację. Żywe kolory bowiem często wyglądają matowo i szaro, jeśli pomieszczenie jest naturalnie ciemne.

Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać brak światła na swoją korzyść. Wybierz wysokiej jakości farby do sypialni i ozdób ściany głębokim granatem, przydymionymi szarościami lub ziemistymi tonami, a stworzysz pokój, który otula Cię do snu. Łatwo jest skontrować ciemne tonacje, dodając do wystroju  poduszki i narzuty na łóżko w energetycznych, żywych tonacjach. Można je oczywiście zmieniać w zależności od pory roku, wybierając grubsze tkaniny na zimę i cieńszą pościel na lato.

Metoda małych kroków

Nie chcesz od razu zanurzać swoich wnętrz w głębokich, bardzo ciemnych tonacjach? Spróbuj wykorzystać uniwersalną szarość do sypialni. Zacznij od jaśniejszych odcieni, a gdy przyzwyczaisz się do tego koloru, możesz ulec pokusie wprowadzenia ciemniejszych tonacji na podłodze, we wnęce okiennej lub na  elementach dekoracji. Pokój ożywisz kontrastującymi akcentami barw, na przykład w formie ciekawego dywanik, grafiki na ścianie, czy pościeli. Ważne jest również wykończenie farby do sypialni. Produkty, takie jak głęboko matowa Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3tworzą elegancką, aksamitną w dotyku  powierzchnię, która jeszcze wzmocni poczucie przytulnej atmosfery.

Ciemne kolory najlepiej sprawdzą się w sypialniach osób, które mają problemy z wyciszeniem się i zasypianiem. Tonacje te neutralizują przestrzeń, co sprzyja spokojniejszej nocy..

www.tikkurila.pl

Fot. Tikkurila