Charakterystyka mebli z drewna mango

Meble to zakup na lata. Dlatego trwałość jest cechą, której nie da się zlekceważyć. To właśnie dążenie do jak najdłuższego czasu użytkowania bez uszkodzeń jest jednym z powodów, dla których ludzie wybierają meble z drewna naturalnego. Jednocześnie jest to materiał szlachetny i piękny. Mamy do wyboru mnóstwo gatunków. Jednym z nich jest drewno mango. Czym się wyróżnia?

Rattan Möbel auf Holzsteg im Garten

Charakterystyka drewna mango

Mango zalicza się do egzotycznych gatunków drewna. Ponieważ występuje w zupełnie innym klimacie, ma wiele cech, których nie można uświadczyć w przypadku rodzimych drzew. O to, czym wyróżnia się drewno mango, zapytaliśmy specjalistę z firmy meblarskiej Belbazaar.

Jeśli chodzi o właściwości użytkowe, drewno mango jest zbliżone do innych gatunków tropikalnych. Najważniejszą cechą jest bardzo duża gęstość, która sprawia, że ten rodzaj drewna jest ciężki i zbity. Drewno mango nie przyjmuje wody i nie odkształca się pod wpływem wilgoci, dlatego może być wykorzystywane nawet do produkcji mebli kuchennych.

To, co przesądza o wyjątkowości drewna mango, to jednak przede wszystkim jego wygląd. Naturalnie niebarwione drewno z mango ma interesujący, brązowopopielaty odcień, w którym łączą się ciepłe i chłodne nuty, a całość urozmaica bogate i różnorodne usłojenie. Z uwagi na ciekawy wygląd desek z drewna mango powstają głównie meble w stylu industrialnym: prosto ciosane, kubiczne i pozbawione ozdób – tę stanowi sam rysunek materiału.

Drewno mango w meblarstwie

Jak zostało wspomniane, drewno mango to doskonały surowiec, z którego powstają przede wszystkim meble nawiązujące do stylistyki minimalistycznej. Wyróżniają się one prostotą form. Grube deski, kąty proste i ograniczona liczba lub zupełny brak dodatków takich jak uchwyty to sposób na wydobycie całego uroku, który tkwi w drewnie mango.

Wykonuje się z niego różnego typu meble, ale prym wiodą: skrzynie, półki ścienne i stojące, biurka i konsole. Ciekawym przykładem są półki ścienne w kształcie ramek, które pełnią dwojaką funkcję: użytkową i dekoracyjną.

Meble z drewna mango mają surowe kształty, które mogą stać się bazą ciekawej aranżacji. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy pozostawić je bez dekoracji albo odmienić charakter wnętrza przez dodatki, które nadadzą całości nieco przytulności.

Meble wykonane z tego drewna posłużą długie lata, dlatego trzeba dobrze się zastanowić nad wyborem! Dzięki uniwersalnemu designowi można być pewnym, że styl długo pozostanie aktualny.