Budowa domu energooszczędnego – o czym powinieneś wiedzieć

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu energooszczędnego, czyli takiego, w którym zapotrzebowanie na energię jest niższe niż standardowym budownictwie. Co zrobić, aby osiągnąć wymagane parametry techniczne? Jakie materiały najlepiej sprawdzą się do wzniesienia takiego budynku?

Dom energooszczędny — standardy techniczne


O domu energooszczędnym mówimy wówczas, gdy zużywa nie więcej niż 70 kWh/(m2.rok) do utrzymania optymalnej temperatury wnętrza, podgrzania wody oraz zaopatrywania urządzeń w prąd. Uzyskanie wymaganych parametrów niesie ze sobą konieczność opracowania szczegółowego planu budowlanego, który spełnia normę budownictwa energooszczędnego. Równie istotną kwestią jest skorzystanie z usług sprawdzonej firmy, która zrealizuje zlecenie według wytycznych. Nie wszystkie firmy budowlane, z obszarów takich jak woj. małopolskie czy łódzkie, mają doświadczenie w wykonawstwie tego typu prac, dlatego warto poświęcić trochę czasu na odnalezienie sprawdzonego usługodawcy.

Sprawdź: https://building-companion.pl/malopolskie 

oraz https://building-companion.pl/lodzkie


Materiały do budowy domu energooszczędnego 


Sektor budownictwa energooszczędnego rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, dlatego tak ważne jest, aby usługodawca pozostawał na bieżąco z nowinkami rynkowymi i wiedział, które metody wykonania izolacji charakteryzują się najwyższą skutecznością i optymalnymi parametrami technicznymi. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nawet materiały wykorzystywane do budowy standardowych domów mogą okazać się optymalne dla budownictwa energooszczędnego. Kwestią kluczową jest odpowiednio użycie produktów i właściwe dopasowanie akcesoriów montażowych. Przed rozpoczęciem prac warto wykonać wyliczenie, które przybliży całkowity koszt inwestycji budowlanej i umożliwi wprowadzenie drobnych modyfikacji. Sprawdź, jakie ceny oferują firmy z miast takich jak Łódź oraz Kraków.

Po więcej informacji wejdź na: https://building-companion.pl/lodz–lodzkie


Budownictwa energooszczędne — o czym musisz wiedzieć?


Nowo stawiane budynki otrzymują świadectwo energetyczne, które określa wskaźnik EP domu wskazujący na jego realne zapotrzebowanie na energię. W takim świadectwie znajdują się również zapisy dotyczące szacunkowych kosztów utrzymania nieruchomości oraz wskazówki dotyczące oddziaływania budynku na środowisku naturalnym. Warto przy tym zaznaczyć, że nawet w przypadku domów, które były wznoszone z zastosowaniem standardowych technologii, istnieje możliwość uzyskania wyższego standardu energetycznego. Aby osiągnąć pożądane parametry, wystarczy zastosować rozwiązania, które poprawią izolacyjność termiczną ścian zewnętrznych.


Doświadczone firmy budowlane zaproponują rozwiązania, które pozwolą podwyższyć efektywność energetyczną nieruchomości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów realizacji zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz komentarz

Podaj swoje imię